פרטי הכרטיס כניסה

במוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח מוצגת תערוכת היחיד של אליהו אריק בוקובזה, "עניין משפחתי". התערוכה פותחת צוהר להיסטוריה ולתרבות של הקהילה היהודית התוניסאית בסוף המאה ה19- ותחילת המאה ה-20, אגב התמקדות בסיפור האישי של הורי האמן שעברו מתוניסיה לפריז ומשם עלו לישראל. התערוכה מזמינה את המבקרים להיכנס לבית של משפחה יהודית טיפוסית מהעיר תוניס, והיא מתבססת על סיפורים, רסיסי זיכרונות וחומרים ארכיוניים מהמורשת המשפחתית של האמן וממורשת הקהילה היהודית של תוניסיה. בנוסף, הזמין האמן את קהילת יוצאי תוניסיה לתרום לתערוכה חפצים שהובאו מתוניסיה עם עלייתם. בחלק זה מוצגים בגדים, כלי אוכל והגשה, תכשיטים וספרי קודש המספרים סיפורים נוספים מחיי הקהילה. 

אוצרת: ד"ר שרון לאור סירק

במוזאון הנגב לאמנות מוצגות שתי תערוכות:

התערוכה "כל הסימנים מראים" של האמן מתן בן כנען (נ. 1980). מתן בן כנען בן כנען הוא צייר מחונן המוזג מלאכת יד וירטואוזית ומלאכת מחשבת צרופה לכדי מעשה אמנות, ואמנם בן כנען הוא מן הציירים הבולטים בישראל, וזכה להכרה בינלאומית.
כותרת התערוכה כל הסימנים מראים נבחרה בהשראת בית משירו של חיים גורי, אשר נפתח במילים: "כָּל הַסִּימָנִים מַרְאִים שֶׁהַהִיסְטוֹרְיָה חוֹזֶרֶת". תערוכתו של בן כנען, אשר תוכננה להציג את מי שיצירתו נסמכת על הזיכרון הקולקטיבי והתרבותי הישראלי ומאוכלסת במעין מראות עבר, הפכה בבוקר ה־7.10.23 לתערוכה המתייחסת להווה מתמשך ואקטואלי מתמיד.

 

התערוכה "חמש נשים" של האמנית חוה מחותן (2021-1925), מן הפסלות החשובות בתולדות האמנות המקומית, ומחלוצות שדה האמנות בבאר שבע ובנגב. התערוכה מתמקדת בייצוג דמות האישה דרך מבחר מפסליה של חוה מחותן מתקופות שונות, הכוללים חומרים שונים וערכים שונים. "זהות נשית העסיקה ומעסיקה אותי, היא מופיעה לפעמים כנושא עבודה ולפעמים באופן תת־הכרתי. עבודתי אישית, סובייקטיבית, רגשית ונובעת מהיותי אני, אישה". תערוכה צנועה זו של חוה מחותן היא הפנייה של הזרקור המוזיאלי אל יצירתה של אמנית חשובה והזדמנות להאיר את יצירתה של מחותן מאוסף המוזאון, השמורה בדרך קבע בחשכת מחסן האוספים.

אוצר: רון ברטוש

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

מערכת למכירת כרטיסים