תמונת מופע: שבת ישראלית- סיור מודרך וסדנה

סדנת קמעות "בלי עין הרע"

מוזאון הנגב ומוזאון האסלאם (מפת הגעה)
יום שבת, 23 ספטמבר 2023 בשעה 10:30
ללא עלות

פרטי הפעילות

מתחם נמוזאונים מזמין אתכם לסיור מודרך מותאם לילדים ולסדנת יצירה בהשראת התערוכה. הסיור והסדנה מתאימים לילדים מגיל 5 בליווי מבוגר. עד 20 משתתפים.

התערוכה "דבר עצים ולחישת אבנים" של ענת פרופר-גולדנברג המוצגת במוזאון הנגב לאמנות (אוצרת: נירית דהן), היא הזמנה לשינוי, וקריאה להקשיב לקולה של האדמה. פרופר-גולדברג עושה שימוש מגוון בחומרים ובדימויים מהטבע ויוצרת בכישרון רב, סביבות פיסוליות עשירות המכילות את הצופה לתוכן כעין רחם ומחסה. בעבודותיה היא מקיימת דיאלוג עם תרבויות קרובות ורחוקות בזמן. מהאלה הכנענית ענת ועד לאה גולדברג מייצגות הנשים בתערוכה גישה מפויסת וסובלנית, אך גם ביקורת וקריאה לשינוי תרבותי עמוק.

עד סוף אוגוסט 2023

במוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח מוצגת תערוכת היחיד של אליהו אריק בוקובזה, "עניין משפחתי". התערוכה פותחת צוהר להיסטוריה ולתרבות של הקהילה היהודית התוניסאית בסוף המאה ה19- ותחילת המאה ה-20, אגב התמקדות בסיפור האישי של הורי האמן שעברו מתוניסיה לפריז ומשם עלו לישראל. התערוכה מזמינה את המבקרים להיכנס לבית של משפחה יהודית טיפוסית מהעיר תוניס, והיא מתבססת על סיפורים, רסיסי זיכרונות וחומרים ארכיוניים מהמורשת המשפחתית של האמן וממורשת הקהילה היהודית של תוניסיה. בנוסף, הזמין האמן את קהילת יוצאי תוניסיה לתרום לתערוכה חפצים שהובאו מתוניסיה עם עלייתם. בחלק זה מוצגים בגדים, כלי אוכל והגשה, תכשיטים וספרי קודש המספרים סיפורים נוספים מחיי הקהילה.

עד מאי 2024 

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

בחירת כרטיסים

מערכת למכירת כרטיסים